سپتی اسکراب

اسکراب قبل از عمل دست جراح و کادر اتاق عمل

سپتي اسكراب ، محصولي است ضدعفوني كننده بر پايه كلرهگزيدين %4 كه به منظور ضدعفوني كردن دست جراحان طراحي گرديده است. اين محصول به نحوي فرموله شده است كه در آن علاوه بر خواص آنتي باكتريايي قوي و ماندگار كلرهگزيدين، از خواص آلودگي زدايي يك سورفكتانت غير يوني، به طور همزمان استفاده شده است. فعاليت پايدار و اثرات ماندگار سپتي اسكراب، آن را تبديل به محصولي موثر با حداقل اثرات جانبي كرده است. خاصيت Substantivity كلرهگزيدين در سپتي اسكراب باعث مي شود كه كلرهگزيدين به لايه سطحي پوست (استراتوم كورنئوم ) بچسبد و بعد از شستشو روي دست باقي مانده و اثرات ضدمیکروبی خود را ادامه دهد. اين ويژگي در شرايط مطلوب تا 6 ساعت ادامه خواهد داشت. كلرهگزيدين بر طيف وسيعي از میکروارگانیسم های مولد عفونتهای بیمارستانی موثر است.

 

كلرهگزيدين دي گلوكونات 4%، سورفكتانت هاي غير يوني

دارای خاصیت پاک کنندگی و ضدعفونی کنندگی همزمان دارای خاصیت ماندگاری اثر بسیار بالا (تا 6 ساعت) به واسطه اثرات Substantivity کلرهگزیدین کاملاً سازگار با پوست و فاقد هرگونه عوارض سمی و زیان آور سایر محصولات مشابه (بتادین) دارای اثرات ضدعفونی کنندگی پایدار حتی در حضور خون و مواد آلی

برای اولین نوبت عمل جراحی ابتدا دست ها را با آب و صابون شسته و آبکشی نمایید سپس به مقدار 5 میلی لیتر از محلول را کف دست ریخته و به مدت 3-5 دقیقه دست وساعد را با محلول بشویید سپس این کار را برای دست دیگرتکرار نمایید. بعد از آن دست ها و ساعد را آبکشی وخشک نمائید.

۵۰ سی سی، ۱ و ۵ لیتری