یکی از شايع­ترين بيماريهاي دام ( گاو -گوسفند - بز ) ، ورم پستان دام ( mastitis ) است كه داراي انواع گوناگوني مي­باشد و سالانه خسارات زيادي به دامداران تحميل مي­كند. اين بيماري در حالت­هاي حاد باعث عفونت­هاي خوني، بي­اشتهايي، لاغري و كاهش توليد و كيفيت شير مي­شود.
سپتي­ گارد­- پی­100  بعد از انجام فرایند شیردوشی روی پستان­های دام ( گاو – گوسفند – بز ) مالیده شده  و با ضدعفوني طيف وسيعي از عوامل پاتوژن موثر در بیماری ورم پستان دام( mastitis ) ، نقش برجسته­اي در جلوگيري از بروز اين بيماري ايفا مي­كند. سپتي­گارد­- پی­100  بعد از خشک شدن قادر به تشکیل یک لایه محافظ روی پستان دام بوده، از این طریق به بسته شدن دهانه پستان دام ( تیت )  بعد از شیردوشی کمک می­کند و تا حد زیادی مانع از ورود آلودگی و عوامل بیماریزا  به کارتیه می­شود. ضدعفونی موثر، محافظت و التیام بخشیدن پستان­های دام بعد از اعمال فشارهای وارده از سوی دستگاه­های شیردوشی صنعتی و یا حتی بعد از انجام شیر دوشی سنّتی نه تنها باعث جلوگیری از مبتلا شدن دام به بسیاری از بیماریها از جمله ورم پستان دام می­شود، بلکه منجربه ارتقاء آرامش روحی و کاهش استرس­های ناشی از شیردوشی شده و از این طریق باعث تقویت تولید شیر و رشد دام نیز می­گردد.
به این ترتیب لازم به ذكر است با توجه به اينكه بعضي از انواع اين بيماري مانند ورم پستان تحت باليني به صورت نهفته بوده و فاقد شواهد ظاهري هستند، استفاده از يك جلوگيري كننده مطمئن بعد از هر بار شیردوشی الزامي به نظر مي­رسد. این جلوگیری کننده بهتر است بر پایه بیش از یک نوع ماده موثره باشد و به این ترتیب پوشش­دهی کامل­تری در امر ضدعفونی ایفا نماید.

آمونیوم چهارتایی، بیس بیگوانید کامپاندز

ضدعفونی موثر، محافظت و التیام بخشیدن پستان­های دام بعد از اعمال فشارهای وارده از سوی دستگاه­های شیردوشی صنعتی

سپتي­ گارد­- پی­100 محصول آماده مصرف بوده و نيازي به رقت سازي ندارد.
⅔ فنجان تيت را از سپتي­ گارد­- پی­100 پر كنيد و پس از هر بار دوشش، نوك پستان دام را داخل فنجان تيت فرو برريد، بطوري كه كاملا”  به محلول آغشته شود. سپتي­ گارد­- پی­100 حداكثر بعد از گذشت 2 دقيقه تماس، بيشترين قدرت ضدعفوني­ كنندگي خود را اعمال مي­كند.

۱ و ۵ لیتری